سامسونگ با توسعه چیپ هوش مصنوعی با هواوی رقابت خواهد کرد
سه شنبه، 4 مهر 1396
خلاصه خبر
بر اساس گفته های کارشناسان، هوش مصنوعی مهم ترین تکنولوژی عصر حاضر است و شرکت های بزرگ در این زمینه با هم رقابت شدیدی دارند.

شرح خبر

بر اساس گفته های کارشناسان، هوش مصنوعی مهم ترین تکنولوژی عصر حاضر است و شرکت های بزرگ در این زمینه با هم رقابت شدیدی دارند.

در چند سال گذشته کمپانی هایی مثل اپل، سامسونگ و گوگل با عرضه دستیارهای صوتی گام هایی را در زمینه هوش مصنوعی برداشته اند، با این حال برای اثبات اینکه هوش مصنوعی فراتر از یک دستیار برای باز کردن دفترچه تلفن یا پخش آهنگ است، هنوز راه زیادی در پیش دارند.

بر اساس گزارش روزنامه کره ای «The Korea Herald» سامسونگ در حال توسعه چند نوع مختلف از چیپ های مخصوص پردازش هوش مصنوعی است.

 

تفاوت کلیدی میان پردازش از طریق چیپ مخصوص و روش فعلی فراهم شدن امکان پردازش آفلاین است، به بیان ساده تر بجای ارسال داده های ورودی به سرورهای سامسونگ، محاسبات لازم در خود موبایل انجام می شود.

چیپ  پردازش هوش مصنوعی، دستیارهای صوتی را قدرتمندتر خواهد کرد.

گفتنی است هواوی که یکی از رقبای قدرتمند سامسونگ در زمینه تولید موبایل و ابزارهای فناوری به شمار می رود، قبلا چیپ پردازش هوش مصنوعی خود را در چیپست «کایرین 970» پیاده سازی کرده است.

بر اساس گزارش این روزنامه، سامسونگ به دنبال تجاری سازی این فناوری در چند سال آینده است.

این کمپانی کره ای می تواند از موتور پردازش هوش مصنوعی برای تقویت دستیار صوتی بیکسبی استفاده کرده و با عرضه آن به شرکت های دیگر درآمد هنگفتی به دست آورد.

منبع: دیجیاتو